lexicamille
lexicamille lexicamille
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW!!!!! PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

nicolecohen415 nicolecohen415
  • 02-03-2021

Answer:

I can't see three but I'll answer the first two.

Step-by-step explanation:

Number one: The first, third, and fifth options are correct,

Number two: A is correct because if you divide 3/4 you get 0.75. Check by multiplying 0.75 for one by 4 and you get three dollars.

So for three, one pound of pears costs two dollars. That is consistent with the graphs. Pick the answer that states that the best.

Answer Link

Otras preguntas

CAN SOMEONE HELP ME?!?!?! I have one chosen but the question says pick two.....
Can someone please help me with this
i really need help i know its alot please
(x²+x²–5x² + x² – 5x² + 7x) (x-1)-??
Correct any errors. DO NOT DISABLE THE FIRE ALARMS! THEY ARE THEIR FOR YOU'RE PROTECTION.
A wall in a house contains a single window. The window consists of a single pane of glass whose area is 0.15 m2 and whose thickness is 5 mm. Treat the wall as a
what isvone thing that causes depression family problems bullying having no one to talk to
What happened to Peeta?
A blood pressure of 145 mm Hg is considered to be high and is generally a sign of hypertension. Determine what this pressure is in kilopascals
4. What penninsulas can be found in North Asia?