tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

data a Based on the histogram above, what is the frequency of the class containing the value 14
There are 5 numbers, they are- 5,8,2,9,10 Find the mean, median and mode of it. show work of it...
Write about a tribal community their name, where they live, what do they eat, their clothing habits, their main festvials,their language, and their current popu
Part AWhat are the strengths and limitations of this model?(Please put exact answer from Plato or Edmentum)
7. We live _____each other in the family. ​
A sample of solid X is carefully weighed and put inside a vented flask. The flask is heated until oxygen gas starts being produced. After no more oxygen gas is
a boy travelled a distance of 10 km in 2 minutes calculate the speed of that boy ​
Which statement is true about the two lines whose equations are given below? y = 1/4x + 2 y = -4x + 9 A.The lines are parallel. B.The lines are perpendicular. C
4 units to the left of -4 is
Find the distance between the points ( - 5, 5) and (-2, 3). Round your answer to the nearest tenth