kodeevans kodeevans
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Drag the correct answer and drop it in the box given below:




If a person bought a bag full of 8-8− kg rice that costs \$240$240, What will be the unit price?

Respuesta :

shouh shouh
  • 03-03-2021
The unit price would be $30 per kg
Answer Link

Otras preguntas

Which strategy works best to help people feel more comfortable in meetings?
what is the precent of 31/4
Which sentence is the correctly written simple sentence? a. Skis and snowshoes are useful, but snowmobiles are not allowed. b. Skis, snowshoes, and snowmobiles
draw a figure with the given perimeter 6 units
thanks that really helped me for y homework
After the game the coach bought 9 chickens meals for five dollars each and 15 burger meals for six dollars. What percent of the total amount the coach spent was
Would magnesium prefer to lose or gain electrons
Which word from the text includes a suffix meaning "lacking" or "without
a flat region with high elevation is ____________________
I need to write a 3-4 page paper on motivation. Any ideas for how to get past the writers block?