Icameforhelpwithmath Icameforhelpwithmath
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Aiden bought 8 magazines that each cost the same amount. He paid a total of $21.12. How much did he pay for each?

Respuesta :

javariusholifield javariusholifield
  • 04-03-2021

Answer:

168.96

Step-by-step explanation:

21.12 x 8 = 168.96

Answer Link
yayababes
yayababes yayababes
  • 04-03-2021

Answer:

$2.26

Step-by-step explanation:

21.12/8

just divide

Answer Link

Otras preguntas

Our understanding of both biology and geology is based on the idea that living things and environments have changed
i do not understand this
QUESTION 8 11. Nutrition lables should be added to food packaging.......... people can see if their food is healthy or not.
17. The United States: 1789–1853 Area 3 Area 2 Area 4 Area 1 Area 4 on the map above includes territory that would eventually become parts of the states of New
Mao established the People’s Republic of China on the mainland. The Nationalist government, forced to flee, established a government in a. India c. in Korea b.
What is the correct series of steps for the movement of energy in an ecosystem O A. sun autotroph consumers B. autotroph - heterotroph Sun OC. heterotroph - aut
Circle with the center at (2,4) which goes through the point (-1,0). What is the equation of that circle?
can someone help me fill in the rest of these blanks.​
Lisa needs 18 yards of red, gold, and green fabric to make a quilt. She bought 6 3 4 6 3 4 yards of red fabric and 4 1 3 4 1 3 yards of gold fabric. What is the
Need help plzzzzzzzzzz it’s for a quiz for the end of the semester...