linabensahri
linabensahri
04-03-2021
Mathematics
contestada
The product of 4 and a number
Respuesta :
2025bhl1
2025bhl1
04-03-2021
Answer:
4*x
Step-by-step explanation:
Answer Link
clairezverev
clairezverev
04-03-2021
Answer:
4x
Step-by-step explanation:
x in this case would be the number
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Which of the following best describes a haiku? A. a long Chinese poem B. a poem of seven syllables and four lines C. a short Japanese poem D. a poem of seventh
write open question about social media
3) A large cheese pizza costs $11.99. A medium cheese pizza costs $8.99. How much do 2 large and 3 medium pizzas cost?
the american musical form that developed between 1880-1900 and spoke of personal feelings of suffering, hard times, lust, and love is:
What is the equation of the line that passes through (-3,-1) and has a slope of 3/5 Put your answer in slope-intercept form.
Part BThe mass of the Earth is 6 × 10²⁴ kg. The mass of the sun is 2 × 10³⁰ kg. How many earths would equal the mass of the sun? Use words and mathematics to ju
The principle ‘forgive and forget’ helps a lot in maintaining cordial relations with our neighbours. do you think anton chekov conveys this message in the play
Triangle ABC has vertices A(−3, 1), B(−3, 4), and C(−7, 1). If ∆ABC is translated according to the rule (x, y) → (x + 4, y − 3) to form ∆A′B′C′, how is the tran
At the beginning of january 2002, the price of ground beef was $1.70 per pound and the price of tuna fish was $2.20 per pound. for the following 15 months, the
Hooking the Audience 1. briefly mentioning the reasons that support the claim 2. providing an interesting fact 3. asking a thoughtful question 4. making the cla