koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP I GIVE THANKS
Complete the well-know saying: __________ blot ___________ copybook! ______________ not over till ___________ over.
simplify(-8) exponent 2
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Which feature of the Roman Republic's government is also a feature of the United States' government? a Senate with 300 members appointed by the head of governme
What observation led researchers to propose that chloroplasts evolved from cyanobacteria?
Average national teachers salaries can be modeled using the equation y=9.25(1.06)^n , where y is the salary in thousands of dollars and n is the number of years
True or False: 1. all trapezoids are scalene? 2. all squares are rhombuses? 3. all rectangles are squares? 4. all squares are rectangles? 5. all parallelograms
how did world war 2 end in a prisoner's story
Foods that allow microorganisms to grow are called parasites True Or False