BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Write the first 4 terms of the arithmetic sequence. The first term is - 1 and the common difference is 3.
Mr. Ghale bought a secondhand scooter for Rs 1,40,000. He spent Rs 7,500 to repair it. At what price should he sell it to gain 10% on his total investment ?​
“when you start make sure you finish” how does that relate to you please help
WILL BE AWARDED 100 points En tu opinión, ¿cuándo es una persona un “adulto?” ¿Cuáles son unas características que un adulto tiene que un joven no tiene? Relata
1. She's interested ___ buying the flat. About in on
Why, in your opinion, are there no final answers in science? Relate your answers to the study of the learning process.
A national survey was initiated and intended to capture the prevalence of HIV in the postHAART (Highly active anti-retroviral therapy) era of treatment. Out of
MP=300sp=245 find discount​
Can someone help with this please
-1/2 divided by 1/19