niamhluvsbillie niamhluvsbillie
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

help me with this question!

help me with this question class=

Respuesta :

ivandriburger42
ivandriburger42 ivandriburger42
  • 01-04-2021

Answer:

it will cost him £2.38

Step-by-step explanation:

bc you first multiply 4.25kg with £1.40 and that equals to 5.95

then you take 5.95 and devide it with 2.5 kg then that equals to £2.38.

I hope that this helped you.

Answer Link

Otras preguntas

How did Nixon plan on returning power to the states?
-3(9x+20)>15x-20 pLEASE HELp
A scribe is an individual form ancient greese who has been taught to read and write True or false
I WILL GIVE BRAINLIEST TO WHOEVER IS CORRECT
You mow the lawn to earn your allowance. Each time you mow the lawn you earn $ 1 2 $12dollar sign, 12. How many dollars will you earn if you mow the lawn 10 t
what geographic feature divides the continent and determines the direction of Russia's rivers
What is meant by the statement "money is a medium of exchange"?
scientists us the system of ... to write very large or very small number
How is carbon related to global warming?
The laboratory technique that is utilized to test cell responses is: A. cell stimulation B. cell fractionation C. cell cultures D. none of the above