sofiarazo031
sofiarazo031 sofiarazo031
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada


Austin buys $10 worth of food for his dog each week. There are 52 weeks in a year.
How much is Austin paying for food for his dog in a year?
Which proportion could be used to solve this problem?

Austin buys 10 worth of food for his dog each week There are 52 weeks in a year How much is Austin paying for food for his dog in a year Which proportion could class=

Respuesta :

YouTryingToD13 YouTryingToD13
  • 01-04-2021

Answer:

b i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is not a property of a mineral? a. hardness b. diffraction c. cleavage d. luster
In which list are the elements arranged in order of increasing atomic mass? A) CI ,K ,Ar B) Fe ,Co ,Ni C) Te ,I ,Xe D) NE ,F,Na
Round the following times to 1 decimal place 8.16
Use the following terms in the same sentence: proton,neutron,and isotope
Sharon spent $3.45 on sunflower seeds the price of sunflower seeds is $0.89 per pound how many pounds of sunflower seeds does Sharon buy
Pat bought a boat for $37,000 in 2001. In 2006 the boat was worth $27,000. If the boat depreciation is linear, how much will the boat be worth in 2009? A) $27,
What is the unit rate of $46 for 5 toys
What would be your definition of Social Studies?
who was the only u.s president that got elected twice
Which word or words in the sentence does the participle modify? I am watching the marching band in the parade.