Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

How are heroes and challenges related?
given triangle ABC what is the measure of angle A?
what is the difference in length between 15 1/8 and 14 5/8
What are the two due processes of law within the Constitution?
The diameter of a circle is 18 centimeters. What is the circle's circumference?
Which audience and purpose would be most appropriate for the following sentence? Let's all jump into this mess together and see if we can shovel our way out! 4
1. If we don't feel well,……… a)they die b)we see a doctor c)we would feel better 2……….this letter now, she will receive it tomorrow. a)If you don't love me b) i
2x^2+11x+5=0 My teacher wants us to use the diamond method and factor it out using the quadratic formula. If someone can please help me with this that would be
The interactions between Europeans and the native peoples of North America were very different from the interactions between Europeans and the Maya, Inca, and
Energy in this ecosystem passes directly from the sun to.