Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find 4 consecutive even integers where the product of the two smaller numbers is 72 less than the product of the two larger numbers?
find the point on the y-axis that is equidistant from (6,1) (-2,-3)
What number is equivalent to 13/2
What is a synonym for sensory language?A.simileB.fluencyC.metaphorD.imagery im thinkin D?
how can bureaucratic personality be dangerous
graph y=3sinx and y=sin 3x on the same axes. label the graph of each function.
Earth is a close approximation of a natural closed system.  What are some ways that living in a closed system affects each of us.
select the product of (3x-4)(3x4)
the graph below shows the distribution of students grades on their last math test. Based on the Empirical rule, what percent of students made.. *btwn 80 n 85 o
find a common solution for each system of equations: y=3x+5 y=-5x-3