Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

The equation sec^2x-1=tan^2x is an identity true or false
Macy wants to buy a skateboard for $42. She has $95 in her account. She spent $12.99 to buy stationary. She also wants to buy some ice cream bars for $3.07 each
Which of the following is an agent of erosion? Pressure Acid rain Heat Gravity
An ice hockey ticket cost 14.50 and increased by 7% how much is the ticket
Which phase of meiosis lines the chromosomes up in the center of the cell?
A key hormone shared by the central nervous system and the immune system is _____, which is produced in the hypothalamus and unites the stress and immune respon
49pts and brainliest i need this in by 2:33 Mia creates a box plot using 28, 34, 40, 24, 44, 49, and 32 as the data. Which of the following box plots shows the
The wildflowers at a national park have been decreasing in numbers. There were 300 wildflowers in the first year that the park started tracking them. Since then
If 9a+5b+5c=9 what is -10c-18a-10b?
Qual a razão de chamarmos a porção norte do continente americano de Anglo-Saxônica?