BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

An endnote is placed at the end of a report. a. true b. false
Write an equality and graph it. The stock is worth at least $14.50
2.5(t+3)=16.25 What is the value of t?
How do you stay organized
2x < 2 What is the value of x?
Debbie ate 1/8 of a large brownie. Julian ate 1/2 of a small brownie. Julian says, "I ate more brownies than you because 1/2>1/8
Heat energy always flows from a. larger objects to smaller objects. b. heavier objects to lighter objects. c. cooler objects to warmer objects. d. warmer ob
Which layer of soil often contains litter?
what number is 12 1/2
What is the capital of Nevada? A. Carson City B. Topeka C. Springfield D. Dover