salrez salrez
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Travis bought 6 new notebooks for school for $9.30. How much was each
notebook?

Respuesta :

sunabariii
sunabariii sunabariii
  • 02-04-2021

Answer:

1.55

Step-by-step explanation:

9.30/6=1.55

Answer Link
xSoon
xSoon xSoon
  • 02-04-2021

Answer:

One notebook equals $1.55.

Step-by-step explanation:

($9.30) / 6 is equal to $1.55. Moreover, one notebook is $1.55 as this number multiplied by 6 yields $9.30.

Answer Link

Otras preguntas

The temperature, F, in degrees Fahrenheit, after t hours of a roast put into an oven is given by the equation F=325-185e^-0.4t. What was the temperature of the
inequality 3x -6 ≤ -3
By 1850, 55 percent of the slaves in the South were being forced to grow which cash crop?
A motion is open to debate when A. the motion is seconded. B. the motion has been stated by the chair. C. a member has made the motion.
ZA = = Round your answer to the nearest hundredth. C 7 A ? 8 B
What is the answer telllllll me
For blacks, integration is a source of insecurity as they adjust to “unfamiliar language and customs of an integrated life.” Discuss and provide evidences to su
What is the earliest day of gestation that an equine pregnancy can be confirmed using ultrasound?a) Day 5b) Day 10c) Day 14d) Day 21
Hi, I am writing a 2000 word essay about literary modernism what are some key things that I can use in it to get a good grade?
D SMARI 3 - 2 2 TRIBE 13 3 4 -2 F- 5 - 3 -2 GN SIGMA​