hosain18 hosain18
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices

Respuesta :

akilahmaisarah
akilahmaisarah akilahmaisarah
  • 01-05-2021

Answer:

I'm going to edit this later, but do you have the full question?

Answer Link

Otras preguntas

I need help with number 9!!
Mr. Watford owns two car dealerships. His profit from the first can be modeled with the polynomial c 3 − c 2 + 2c − 100, where c is the number of cars he sells.
Select the pathway that would lead to the activation of cytotoxic t cells.
Is the set of all irrational real numbers countable?
What is a system of knowledge and the methods used to find that knowledge
is the result of reduced blood flow to the heart caused by the build up of fatty deposits in the arteries.
Which president was unanimously elected by the electoral college as the first president of the united states?
Which of the following accurately describes a cone? A solid with two bases and one face. A solid with one base and one face. A solid with one base and two faces
Please help asap!!! BRAINLIEST to BEST/RIGHT answer!
why hail is sometimes dangerous