fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

beau's recipe for granola bars calls for 3 1/2 cups of oatmeal. he only has a 1/6 cup scoop. how many scoops of oatmeal will he need for the recipe.
I need help answering this
(ax + b) (bx + a) = 10x² + cx + 10 What are the possible values of a, b, and c
I need 10 examples with witnesses and dates, that show Louis Riel’s insanity. (I have a trial project)
how does extrusive igneous rock form ​
helppppppppppppppppppppp
This one as well. Thanks! #22 a & b ​
Explain some ethical issues for denying voting rights
Whats the roots of the following three problems: 1. [tex]F(x) = \frac{(x-3)(x-1)}{(x-1)(x+2)}[/tex] 2.[tex]F(x)\frac{5x^{2}-10x+5 }{2x^{2}-5x +3}[/tex] 3. [tex]
Simplify.(x−3)(x2−4x−7)(PIC)​