cunninghamdaveigh cunninghamdaveigh
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jeanie sells M&Ms out of her giant bag at 4 for 5 cents. The machine at the store sells you 9 for 25 cents. which is the better deal for you?​

Respuesta :

rellington001
rellington001 rellington001
  • 04-05-2021

Answer:

drip

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the figure below, ollg. Find the values of x and y. Y DO g (4y + 10) O 82°
Prove that (cos(3A) - sin(3A))/(1-2sin(2A)) ≡ cos(A) + sin(A) Topic : Trigonometry # Proving Trigonometric Identities # Double Angle Identities # Addition Iden
SALE 35% OFF! Felix buya handbag during the sale. If the original price was $80, how much does Felix pay?
What is the meaning of straight leg raising? 1) A medical procedure 2) A physical exercise 3) A dance move 4) A yoga pose
2. Choisir une image à traiter et la sauvegarder dans le même dossier que le code Python à télécharger du Doc. 4. Lancer le programme et expliquer à quoi il ser
how do we find the area of the quadrilateral
Una partícula se mueve con una velocidad constante de 679km/hr. Calcular en metros el espacio recorrido en 1/6 hora
Factorize a² +4α-21.​
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
Jacob has a gift card valued at $50 for his favorite hobby shop. He buys a model plane that costs $42.95 and a display case for the plane that costs $22.46. How