shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

What will happen to the pressure if more water is added? a) stay the same b) Decrease C) decrease at first and then stay the same D) Increase
A package of 8 batteries costs 4.72. What is the cost per battery
Helpppppppppppppppppppppppppp
in greek mythology, who flew too close to the sun?
Stephanie has a balance of $-124.50. She deposits $557.21, How much money was in Stephanie's account after the deposits? Answer should be written out 2 decimal
Peter is twice the age of Sara. If their total age is 27 years. how old is Sara?
IF YOU ANSWER THESE 3 QUESTIONS! I WILL GIVE YOU BRAINEST!!! 15 POINTS!!! 1. Why is it particularly important to talk to your doctor before starting an exercise
Find two numbers the quotient is between. Then estimate the quotient 53÷3​
Someone answer please will mark brainliest thank you
129.8 divided by 0.4