VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

pls pls help whoever gets it right gets a crown
In 1860 the small towns became a city. true or false
The measure of an angle is 34.6°. What is the measure of its complementary angle?
Plants store _____ energy in their tissues. A mechanical B heat C light D chemical
How can you use an equation to make a prediction from a pattern?
I need help with project
What is the slope of the line passing through the points (2,-5) and (4, 1)? A 5/4B 3 C 2 D -4/5​
Write 0.65% as a fraction in simplest form.
The measure of an angle is 34.6°. What is the measure of its complementary angle?
SECOND TIME ASKING HELP!!! 6. Jackie has n nickels and q quarters in her pocket. The total value of the coins is at least $24.75. Write an inequality that repre