rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is chemical energy?
What cruel action did macbeth order to insure his status
Why is living important
biomedical definition
if a baking tray is 700mm by 600mm, how many of 25cm in diameter can fit into the baking tray?
Your oven has a power rating of 5000 watt... Your oven has a power rating of 5000 watts. a. How many kilowatts is this? b. If the oven is used for 2 hours to ba
What is 4p-13p-p=-150 More 2 step equations. I don't get this one at all
Compare the various effects that alcohol has on the mind and body at two different blood alcohol concentrations.
plz tell me what is dry ice?
Identify two ways of changing the strength of an electric force