jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

X=3 calculate the value of x cubed -x
Change 1.4 to a fraction. 1/4 1 1/4 1 1/2 1 2/5
Tooth fillings are often made of gold or porcelain because these materials are ______. a. explosive c. visually pleasing b. nonreactive d. chemically simila
Powers shared by the federal government and state governments are known as .
it is 10 3/5 miles of Alston to Barton.and 12 1/2 miles from Barton to chester. the distance from Alston to durbin, via Barton and chester, is 35 miles. how
Although it seemed quite important in 1788, Amendment _______, barring the quartering of soldiers in private homes, is outdated today. A. V B. IV C. III D. II
What is the percent change from 72 to 90
what is a process that uses carbon dioxide and the sun's energy to produce chemical energy.
how much of earths land surface is desert
Earth's atmosphere exerts a force of 124,500 N on a kitchen table with an area of 1.5 m squared. What is the pressure in pascals?