cajboywonder cajboywonder
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby is making decorative pillows for her living room. She bought 3 1/2
yards of fabric. If her total cost was $15.75, what was the cost per yard?

Respuesta :

xzayvionward123
xzayvionward123 xzayvionward123
  • 08-06-2021

Answer:

$20 (might be wrong)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Identify the graph of y = ln x + 1.
What is the sequence of amino acids corresponds with the RNA strand UCG GGG CAC
The triangles are similar. What is the value of x? Enter your answer in the box. x = two right triangles. the larger right triangle is labeled x on th
A broad thesis statement encourages your readers to learn something new. Question 1 options: 1) True 2) False
Rose drew a regression line for this paired data set. Her line passed through (1, 2) and (3, 5) . What is the equation of Rose's regression line?
Please select the word from the list that best fits the definition Possibly ? Absolute or Qualified
evaluate the expression for the given value of the variable 2×(c2-5) for c=4
A muffin recipe, which yields 12 muffins, calls for cup of milk for every 1 cups of flour. The same recipe calls for cup of coconut for every cup of chopped
What fraction of one year is 8 months
What percent of the circle below is shaded?