abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

How do u solve triangle proofs with altitude?
A solution of a battery is 14% sulfuric acid. If we have 9 gallons of the solution, how much of it is acid?
Why are eyes a good potential target for gene therapy?
Your company uses virtualized servers extensively and has many offline vms. a role must be added to some offline vhds. what do you do?
A certain drug is made from only two ingredients: compound a and compound b. there are 3 milliliters of compound a used for every 5 milliliters of compound b. i
what is the difference between longest insect and shortest insect in centimeters
In which compound is the ratio of metal ions to nonmetal ions 1 to 2 a)calcium oxide b)calcium sulfide c) calcium bromide d) calcium phosphide
What is the inverse of the function f(x) = 2x – 10? h(x) = 2x – 5 h(x) = 2x + 5 h(x) = x – 5 h(x) = x + 5
Writing a Works Cited Page
if ln(4x+y)=2x-3,then dy/dx=