friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

-3 3/4 divided by 2 1/2
Using the period table of elements of oxidation numbers 1
Find the value of r so the line that passes through the pair of points has the given slope. (3, 5), (−3, r), m=34
Plague is to insects as constellation is to?
how do you calculate the mean annual change​
DJ Howard is making a playlist for a friend; he is trying to decide what 9 songs to play and in what order they should be played. If he has his choices narrowed
y= -0.08x^2+4x+4 find the interepret
You have decided to take up carpentry and build your mother a set of shelves. However, you have not refined your skills very well and while sanding the shelves
pls help with this, I don't understand at all
What is the LCD of and ? 34 17 19 1