jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

What do you think about fast growing salmon?
when all power and authority rests with one person, it is called a
Given the expression: 5th + 6b + 7c.Sendo a = 1, b = c = -7 and 10.What the numerical value of the given expressõa?
how was the declaration of independence different from previous documents prepared by colonists
Find the measure of the central angle with a radius of 18 inches and the area of a sector measuring 162π square inches
The graph of the function f(x) = –(x + 3)(x – 1) Which statement about the function is true 1.The function is positive for all real values of x where x < –1
Given the expression: 5th + 6b + 7c.Sendo a = 1, b = c = -7 and 10.What the numerical value of the given expressõa?
The table below shows the number of hours some business people in two states spend in meetings each week: State A 21 23 24 22 24 25 23 23 22 State B 24 22 20
in order to drive you need to understand the basic about a vehicle.
Solve the equation, if possible. -3|6n - 2| + 5 = 8