MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

what are the 2 properties of enzymes that allow them to act as biological catalysts?
What Is the Connection Between Sulfuric Acid and Hydrochloric Acid?
An atom of which element has the strongest attraction for electrons? A) Ba B) Cs C) O D) F
What Is Ethane? Can you help me?
what is chemical energy?
katherine spends 1,089.72 each month for rent and supplies to run her salon. If she charges $18 for a haircut how many hair cuts must kathrine do to cover her e
Which is the correct solution set for 4x^2 +4x -3 = 0? (1) {2,-3}(2) {1/2, -3} (3) {1,2}(4) {1/2, -3/2}
How does a Retinal Scan Work?
Which object would best be identified by a periodic Doppler shift in a star's spectrum along with a dip in the stars light intensity? a black hole a nebula a co
you are planting a rectangle garden. it is 5 feet longer than 3 times its width. the area of the garden is 250 feet. find the dimensions