rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Solve each inequality, justifying each step you use x-5<35
what is 5/10+1/5 to this problem please help me
What is 0.003is 1/10 of
Estimate 144,898. Please write that in estimation form
Factoring Trinomals (a=1)b^2 + 8b + 7
How do you convert 1.16 in to a fraction
Express 8.15 as a mixed number.
Is 2 thousandths + 4 hundredths is greater or less than 0.127
What is 30,944 rounded to the nearest ten thousands
which digit has the same value in both numbers? What is the value of that digit? 123,456,789 987,654,321