mattqualls3629 mattqualls3629
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of bananas cost $7. Complete letter A on the table showing the pounds of bananas at this rate.

Respuesta :

s8932822
s8932822 s8932822
  • 02-11-2021

Answer: $2.3

Step-by-step: divide $7 by the 3 pounds of bananas

Answer Link

Otras preguntas

Which function represents the inverse of function f?
What became of the Eastern Roman Empire after the collapse of the Western Roman Empire?
Which activity do you think accounts for the greatest percentage of your own personal water usage?
what is −4/5​+40/75​+100%=
With the dissolution of the Soviet Union the threat of nuclear war did end, however, life for people in the former Soviet Union did not improve and in fact, may
hydrochloride acid +_________ zinc chloride +hydrogen​
Fluorite is.. a. harder than apatite but softer than calcite b. harder than gypsum but softer than apatite c. harder than calcite but softer than feldspar d. ha
A 200-gram liquid sample of Alcohol Y is prepared at -6°C. The sample is then added to 400 g of water at 20°C in a sealed styrofoam container. When thermal equi
please help with this answe i do not how to to do it it
What system did the United States seek to promote throughout the world?