aniyahibbott
aniyahibbott aniyahibbott
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of glue sticks costs $1.75 Mrs. Graydon bought 6 packs of glue sticks for her class.How much money did she spend​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2021

Multiply number of packs bought by the price per pack:

6 x $1.75 = $10.50

Answer: $10.50

Answer Link
averi04 averi04
  • 02-11-2021
she spent 10.50 on glue sticks
Answer Link

Otras preguntas

With what connects what this paragraph says with the world?
Help, I need to know this extension.
find the squares of (x+3)​
Anybody know anything?
Please help with my maths!!
during which phase do homlogous separate?
HUMAN GEOGRAPHY: what are some of the possible outcomes of Inter faith conflicts
The total revenue for Fred's Estates LLC is given as the function R(x) = 200x -0.25x2, where x is the number of villas booked. What number of villas booked prod
Help me out please :)
what is Literacy spoken language?