victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

What were the only ways Japanese Americans could avoid relocation camps
Which is an example of how the body maintains homeostasis
What was a group of german u-boats that operate together to attack allied shipping in the atlantic called?
2.   What name was given to the side of World War I that the United States eventually joined?        A. The Central Powers   B. The Patriots   C. The Axis   D.
Two sightseeing boats sail around Paradise Island. One, the Barnacle, is a comfortable old tub that makes the trip around the island in 50 minutes. The other, t
Negative and positive hallucinations describe which hypnotic experience?
Explain why not all collisions between reactant molecules lead to reaction
Today, Native American tribes have the right to self-governance and self-education within tribal territories. Which of the following pieces of legislation gives
Why does a website or service need branding? To gain trust from customers and visitors To look more helpful and casual To appear better than competi
why did Wilson propose the League of Nations as part of WW1s peace plan