amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

have a look at the picture
01.03]Which of the following statements about science is true? Science is built on opinions and assumptions. Science is tested by experimentation. Science tests
what is a atom and a molecue
what are two consequences of drug use to the individual other than the effects on physical and mental health?
O que significa dizer que a democracia grega era uma democracia direta?sob esse aspecto,em que se distingue das atuais democracias?
How does the porters scebe increase tension and suspende ?
Who were the Anglo-Saxons
What is 7 11 as a decimal rounded to 3 decimal places?
The little farmers watched debt creep up on them like the tide. They sprayed the trees and sold no crop, they pruned and grafted and could not pick the crop. Wh
High-flying birds are able to obtain enough oxygen even when the air is very thin because