iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

If a machine could be made that had 100% mechanical efficiency, it would be called an _____________________________.
A fishing boat using sonar to locate fish is employing _____. diffraction reflection refraction interference
The metric unit of force is the
Review the image of the earthworm. Which of the following best describes the characteristics of the earthworm? Select all that apply (2 apply) From the Phylum A
Being properly hydrated can help reduce the risk of injury. a. True b. False
The Americans achieved victories in all of the following battles except: Camden Saratoga Yorktown
quentin has 18 unit cubes. how many different rectangular prims can he build if he uses all of the cubes ? a) 4 b)6 c)8 d)18
Where Did Roman Audiences Enjoy Public Entertainment ?
Fallon has an idea of what politicians are like: they are often lawyers; they are smooth and communicate well; but they are not always honest. These characteris
factor completely 10x^3+16x^2-8x