CourtneyCurtis
CourtneyCurtis CourtneyCurtis
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please Help!
Pizza costs $1.50 per slice. Use a table an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and the total cost?

Respuesta :

J4mesTDG
J4mesTDG J4mesTDG
  • 03-01-2017
well, usually dominos does 10 slices per box. so, 15 dollars for a whole pizza.
Answer Link

Otras preguntas

which is more likely to not appear on the map
Find the distance between the points (-8,-11) and (14,-11).​
what will help a blister?It looks like a bubble from the bubble rap stuff....​
I Will Give You A Brainliest! guarantee
How can you prove these triangles are congruent
Add. 4x^2 - 5x+3 + 2x2 + 7x-8
The Divje Babe flute was made from what material? Bone Wood Stone Reeds
La maestra del quinto grado, que tiene 27 estudiantes, desea hacerles un regalo por el "Día del niño". Si adquirió una caja de bombones que contiene 81 unidades
PLS SOMEONE FASTTTT!!! Find the volume of the cone. Round to the nearest hundredths.​
Trent needs a total of $320 to buy a new bicycle. He has $35 saved. He earns $15 each week delivering newspapers. How many weeks will Trent have to deliver pape