desiree141 desiree141
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

a box has 20 oranges and 30 apples I have to right it 3 different ratio forms

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
20:30
20 to 30
20/30

all these are 3 different forms tell me if you need them simplified

Answer Link
apologiabiology
apologiabiology apologiabiology
  • 04-01-2017
20:30
200:300
2:3
4:6
8:12
16:24

Answer Link

Otras preguntas

The price of a gallon of gasoline is $1.80. The price when Ryan's mother started driving was 1/4 of the current price. What was the price of gasoline when Ryan
plz help me with my hw
∠A and ∠B are complementary angles of right triangle ABC, cos A = 0.83, and cos B = 0.55. What is sin A sin B?
why did the catholic church censor books
Denise is riding her bike and falls to the ground. During the collision, she hits both grass and cement. Which best explains why Denise had fewer injuries to th
The United States became involved in World War II primarily because of events in
Bob weighs 80 pounds. He ran up the steps which rose 14 feet. Fred weighs 110 pounds. He ran up the same steps as Bob. If both boys reached the top of the 14-fo
What is the unit rate: $1.12 for 8.2 ounces
Which word is not derived from the Latin preposition ex? A.excerpt B.exorbitant C.exposition D.extraterrestrial
A caterer knows that 18 heads of lettuce are needed to make dinner salads fro 70 people. How many heads of lettuce are needed for a party of 175 people?