pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

True or false: the government cannot solve the problem caused by people like gilberto.
Kristen owns a bakery called Kristen’s cakes and such and is considering lowering the price of her cakes Kristen pulls her customers and determines that she can
Jose is suggesting to the dean of his business school that a new course be added at his university after learning about new trends during his internship. he be
. How were political campaigns changing in the 19th century?
What does the implicit association test (iat) measure?
WILL MARK BRAINLIEST. NEED MATH HELP ASAP Quadrilateral ABCD ​ is inscribed in this circle. What is the measure of angle B?
a charge q= 0.10 * 10^-6 c is located at position (0,0) cm. What is the magnitude of the electric field at location (30, 40) cm? A. 18 N/C B. 3600 N/C C. 3.6 N/
Ms.jones has a decorative pyramid that sits on her fireplace mantle .the base is an equilateral triangle with an area of 6 square inches. The height of the pyra
How many numbers must be selected from the set $\{1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15\}$ to guarantee that at least one pair of these numbers add up to 16?
Read the scenario. During the research process, Cosmo discovered information that is relevant and important to his argument, but which does not answer the resea