aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

Read the following Works Cited entry. Wallace, Terrel. “Alt Fuel Works.” Scientific Life. Feb. 2008: 20-23. What is the proper way to format an in-text parent
Because of uncertainty about future inflation, the union devotes a large quantity of resources to monitoring inflation indicators in order to maximize its finan
Diego cut 7 smaller boards of equal length from a board that is 9 1/3 feet long. How long is each of the 7 smaller boards? Write your answer as an improper frac
How many ml of a 14.0 m nh3 stock solution are needed to prepare 200 ml of a 4.20 m dilute nh3 solution? hints how many ml of a 14.0 m stock solution are needed
Adolescents who are creative are likely to have had parents who: a. encouraged their childrenÂ’s curiosity in early life b. encouraged their children to contr
Can someone please help me?
You find a sedimentary rock that contains pieces of igneous rock. what is the best explanation for how pieces of igneous rock got there?
Correct and best answer will get brainliest and full ratings.
Which type of medicine kills disease causing bacteria to prevent infection but also kills The good bacteria that your body needs?
Correct and best answer will get brainliest and full ratings.