tpetty374 tpetty374
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Haley bought 2.5 pounds of almonds for $16.20. How much did she pay per pound for the almonds?

Respuesta :

rsophiar20
rsophiar20 rsophiar20
  • 02-12-2021

Answer:

0.15432098765

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this question.
In his twelve years Aaron had seen all kinds of weather, but he had never experienced a snow like this one. It was so dense it shut out the light of day. Which
One of the techniques to improve communication is to what?
Largest body of water between the Greats Lakes and the Pacific Ocean. (3 words)
A point charge Q moves on the x-axis in the positive direction with a speed of 290 m/s. A point P is on the y-axis at y = +60 mm. The magnetic field produced at
A new type of communication system has been discovered that consists of thin, highly elongated tubules capable of conducting cell-surface proteins, cytoplasmic
Kim was walking down a rocky path.For 4 minutes, the elevation dropped steadily.All together it dropped 8 feet. What was the change in elevation per minute for
What does mrs.putman think has happened to her babies
A manufacturing company applies factory overhead based on direct labor hours. At the beginning of the year, it estimated that factory overhead costs would be $3
Which statement about the objects in the set is true? The fraction 3/12 describes the number of oranges in the set. The fraction of bananas, 4/12, is less than