dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

You are conducting research on the rights to assemble peacefully and you collect five sources. All the articles are written by experts, but one of them has conf
What extent of bad road use has impacts on aspects?
ta is spending more time at home to study and practice math. Her efforts are finally paying off. On her first assessment she scored 58 points, then she scores 6
cats generally have gray fur which is caused by a dominant gene. the recessive condition results in orange fur. two heterozygous cats are crossed. what proporti
There are leaders in all areas of society. True or false
Whats the difference between hetergeneous and homogeneous?
1982 2016 how many year
Why is biography important to art and literature?
What happens when light hits an object that it cannot pass through?
A scientist isolates a gene from a human cell that codes for a specific protein. The gene is inserted into a bacterial plasmid in order to mass produce the prot