faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

If...then...because... hypothesis help!!!!!? can you please help me make an if...then...because... hypothesis with this problem: "How does the amount of water y
MARKING AS BRAINLIEST !! using tbe railroad method, please convert to cgs !
please help me with this
You want to buy a new sweater. The regular price was $48 dollars. The sale price was $34. What was the percent of discount to the nearest percent?
What are the co-vertices of the following graph?
Select all that apply Which statements apply to glycolysis? A. Splits a glucose molecule into pyruvic acid. B.Occurs without oxygen present. C.Happens only in a
Match each type of farming with its description involves the cultivation of small areas farmers practice farming on an industrial scale large monocultures of tr
twice a number increased by 6
An alien has just landed from outer space. Explain to that alien the purpose of government.Write a paragraph with at least 7 sentences.​
how did the season of winter halt German march through Russia leading the Russians to make a come back