alyssamontague897
alyssamontague897 alyssamontague897
  • 03-12-2021
  • History
contestada

Who can tell me the answer for this question?

Who can tell me the answer for this question class=

Respuesta :

abbyisnotaqt
abbyisnotaqt abbyisnotaqt
  • 03-12-2021

Answer:

A.?

Explanation:

Answer Link
ralthe2nd ralthe2nd
  • 03-12-2021
I believe it is A
Therefore click A
Answer Link

Otras preguntas

1 point If JK=7, KH=21, and JL=6, find LI. H LI = type your answer...
At Renaldi's Pizza, A soda and two slices of the pizza of the day cost $10.25. A soda and four slices of the pizza day cost $18.75. Find the cost of each item.
Question 16 of 25 What is the slope of the line containing (-3, 1) and (1,-2)?
Need help ASAP pls help
C. Which fundamental principle means that the government can only do what the people give it the power to do?
Which is a better deal: 8oz of shampoo for $0.89 of shampoo for $1.47? PLS HELP ME QUICKLY ILL LOVE YOU FOREVER <33 THIS IS A MATH PROBLEM BTW LOL
Which of the following is the best way to keep up with trends in your industry? Read the newspaper Watch the news Conduct scholarly research Use social media
The candle maker makes a second batch of orange wax using the same ratio of yellow to red to white wax. She uses 7 quarts of red wax in the second batch of oran
All of the following are examples of hardware, except: Question 3 options: Microsoft Word Monitor Keyboard Mouse
2. In April, it rained 1/4 of an inch on 15 different days. How many inches of rainfall in April?