jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

1. Calculate the height of tree, 250 m away that producesan image 1.5cm highin apin-hole camera of width 30 cm.​
write a letter to your friend about rainy season in nepal.​
How does Jefferson feel about rebellious
3-^1 x (4 x 6) x 2-^3
S is the midpoint of RT, RS = 2x + 4, and RT = 8x. Find ST.
Brianna bought snacks for her team's practice. She bought a bag of oranges for $2.72 and a 20-pack of juice bottles. The total cost before tax was $45.12. How m
help Here's the text!!!​
Which numbers are a distance of 7 units from 1 on a number line
Which of the following is NOT an algorithm? Question 1 options: Steps to make a burrito Instructions on how to French braid A how-to guide on building a model a
Which is the best way to corroborate information? Find biased sources that oppose your position on a scientific topic. Find unbiased sources that support your p