HelpMeAtEverything
HelpMeAtEverything HelpMeAtEverything
  • 03-01-2022
  • Mathematics
contestada


I have the answer but can someone explain how to solve this problem? Thanks!

I have the answer but can someone explain how to solve this problem Thanks class=

Respuesta :

Influxx Influxx
  • 03-01-2022

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

27 was how much money Taylor had after buying a salad that was worth 5 dollars.

Money before buying the salad is 27+5 = 32.

Answer Link

Otras preguntas

At a garden center grass seeds sell for $8 per pound. Kalil spent $10 on grass seed. What amount of seed did he buy
Your flight covered about 3610 miles in 33.5 hours. Find the unit rate in miles per hour.
18 is 30% of what number
A mole is defined to be____particles of a substance.
A college has a student to teacher ratio of 30 to 2. If there are 176 teachers at the college, how many students attend the college? A. 2,640 B. 3,696 C
Which equation could be used to solve the problem? The Petersons' new car can go 32 miles on a gallon of gasoline. At that rate, how far could it go on 8
Are all insects arthrapods?
Logan Bought 15 balloons. Four Fifths of the balloons are purple. how many Of the balloons are purple?
The change in the wind patterns on the Earth that causes an increase in ocean temperature is: a. El Niña c. La Niña b. El Niño d. La Niño
Which of the following languages originates from Latin? 1.French, 2.German, 3.English.