Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

round six point nine five to one decimal place
- 0.5555 as a fraction in simplest form
Help me out guys A factory has fixed costs of $1,275 per month. The cost of producing each unit of its product is $2.50. Each unit sells for $10. The equations
Is the federal system the best way to govern the United States?
Can someone help ASAP please? X
Explain in molecular terms what would have to be done to a plant oil to transform it to a trans fat.
Been reading an article about president Franklin. came a cross a question but what is rhetoric?
Who is more likely to give in to peer pressure and start substance abuse?
0.2121 this repeating decimal as a fraction
According to Freud, fixation in which stage of psychosexual development can cause problems with authority figures during adulthood