adonaichavez5 adonaichavez5
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

help and show work plzz

help and show work plzz class=

Respuesta :

juanburciaga330 juanburciaga330
  • 01-02-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

1. -20 x + y - 10 = 0, y = 10 (2 x + 1), y= 20x + 10

2. The first row will represent the one-time art supply fee. the art supply fee is $10

3. The linear equation for the cost of a lesson in slope-intercept is

y = 20x + 10
4. I cannot directly graph, but I will give points. After that, connect the points in a line. (0,10), (2,50), (4,90), (6,130).

Question 5 and 6 previously answered on different question.

Hope this helps. :) Cya later.

Answer Link

Otras preguntas

Identify the structures in the cell pictured on the right Label a,b,c,and d 30 points
(6,-3)(10,-6)(14,-9)Y-interceptX-interceptDetermine the intercepts of the line that passes through the following points.
ill give u brainliest Answer the following question in complete Spanish sentences. ¿Hablas español?
1. to be classified as a living organism all of the following charasteristics must be met except one which one A. grows and develops B. maintains homeostasis
2. How does temperature affect water availability in an ecosystem?
I need help answering this
The graph shows the price of a good compared to the quantity. This graph demonstrates how?
Find arc AB. Show work
Please help! Apples cost 14 cents each and grapefruit cost 25 cents each. If I buy 2 more apples than grapefruit the total cost is $3.40. How many apples do I b
Protists are considered as