maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

Could someone please help me finish my epic simile? I’ve been drawing blanks and restarted so now I’m here. We need a 45 word minimum but my teacher really want
Describe 7 non-experimental methodologies and a precaution??
What's the difference beteewn theme and central idea?
How can listening to a peom enhance your understanding of it?
The primary function of the ________ is the transport blood carrying oxygen and nutrients to body tissues. a. circulatory system b. pulmonary circuit c. u
The decomposition of a substance x is a second order reaction. it takes 0.5 h for a solution that is initially 1.00 m to decrease to 0.50 m. how much time will
describe 5 rules that you will follow related to your personal social media practices. Explain why you choose each practice.
A nugget of gold is placed in a graduated cylinder that contains 85 mL of water.the water level rises to 225 mL after the nugget is added to the cylinder.what i
NECESITO UN ACTA DE REUNIÓN SOBRE CUALQUIER TEMA Y NO ENTIENDO CÓMO SE HACERLO, ALGUIEN ME AYUDA CON LA TAREA?
Which describes BHDC? A) plane B) ray C) line D) point