goku207143
goku207143 goku207143
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A package of orange juice contains 96 fluid Ounces and costs $5.29. What is
the unit price per ounce?

Respuesta :

oseanavuso
oseanavuso oseanavuso
  • 02-03-2022

Answer:

5 cents

Step-by-step explanation:

$5.29 ÷96  = 0.05510416

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP, ASAP!! QUESTION IN PICTURE! Select all that apply A. A B. B C. C D. D E. E
2x+y+4z=16 5x-2y+2z=-1 X+2y-3z=-9
If 7 men can do a job in 24 days and 3 men are fired from the job how long will the remaining men take
the chemical symbols of elements.​
Happy new year. Wish u guys all the best in 2022.​
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 RATING
pls answer quickly and lots of details
PLZ ANSWER QUICKLY and will mark branilest!!!! Rema spent 6 days reading her book, completing the same fraction of the book each day. If she read a total of 8/
Giving 50 Points for this!!
how will you charge a glass rod by the method of friction