ondrexavier ondrexavier
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Bella buys 4 packets of sandwiches at a bottle of water for £1.20 and 3 packets of crisps. Bella pays with a £20 note. She gets £5.75 change. Each packet of crisps has the same price. Work out the price of each packet of crisps.​

Respuesta :

Latifaalm9110 Latifaalm9110
  • 03-03-2022
3.45 pounds for each packed of crips
Ver imagen Latifaalm9110
Answer Link

Otras preguntas

How do you say Im great nice to se you in Spanish
What is the conjugated expression?
When a focus group deals with a potentially sensitive topic, which of the following statements about providing confidentiality to focus group participants is co
Tall pea plants are dominant over short pea plants. If there are 200 short plants in the F2 generation from a cross that followed Mendel's methods, about how ma
What is meant by personal health​
Given: m || n What is the value of x? x = a0
Find the center of a circle with the equation: x2+y2+10x−16y+75=0
could someone explain and help
2. Using the Euclidean Algorithm, Calculate the Greatest Common Divisor of the num- bers 11655 and 11340.
A horizontal line on the velocity vs. time graph indicates a constant, positive acceleration. True or False 50 pts for it :D