kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

Which is warmer -3°c or -10°C
on the cordinate plane what is the distance between the ponts -4,6 and 9,6
There are 2 bug and 1 got ate how much bugs are left
Can anyone help me please
Find the slope that passes through (3,1) and (5,8)
What was a major difference between Britain’s colonies in the South Pacific and its colonies in India
92.0565426965 to the 6 place
find the linear regression equation for the transformed data? (1, 13) 1.114 (2, 55) 1.740 (3, 349) 2.543 (4, 2407) 3.381 (5, 16, 813) 4.226
What is the formula to calculate the area of a square,I suddenly forgot :(​
A rectangle has a height of 4x and a width of 3.+ 1.Express the area of the entire rectangle.Expression should be expanded3.14rArea​