gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

The middle of the lower half of a data set is; a upper quartile b lower quartile c median d maximum
Do hot glass and cold glass have the same visual appearanceTrue OR False
how do you paraphrase information presented in a text
Identify the stages of meiosis
which fraction is equivalent to 2/6?
What other ways could a company manage a lot of information if it didn't have computers? Choose the answer. Question 3 options: by hand with paper all of
Chang is driving on a highway. He uses one gallon of gas every 40 miles he drives. The distance, D (in miles), he travels on g gallons of gas is given by the fo
A perfume is to be mixed in the ratio of 5 drops of pure essence to 7 drops of alcohol. How many drops of pure essence should be mixed with 42 drops of alcohol?
To put sentences in direct speech
What is the solution to this inequality?−16x<64A x<−4B x≥−4C x≤−4D x>−4