27vivmoo 27vivmoo
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

if a six pack of soda cost 2.46 how much is one can

Respuesta :

Truffalz
Truffalz Truffalz
  • 03-05-2022

Answer:

one can would be about $0.41

Step-by-step explanation:

Take $2.46 and divide it by 6 because that is the number of cans in the pack, the answer is $0.41 per can.

Answer Link

Otras preguntas

Hello, anyone? help me
what is the length of the right triangle below in inches?​
A gumball machine has various colors of gumballs. There is a 10% chance that the next gumball from the machine is red and 0.8 chance it is orange. Is the next g
Part A The function f(x) = −4x2 + 18x + 16 models the predicted sales of a hat after x price increases. Use the table showing actual and predicted sales to find
Which lists all of the y-intercepts of the continuous function in the table? O (0,0) O (-1,0), (2, 0) O (-1,0), (0, 0) O (-1,0), (0, 0), (2, 0)
What elements are LEAST likely to appear in the first half of a flash fiction story? (will give brainliest detailed background information a few carefully chose
How would you calculate the number of moles of oxygen you had?
Aiura por favor banda
WILL GIVE U BRAINLIEST Are these triangles congruent? How do you know? A. Not sure not enough info B. Yes, by HL C. Yes, by ASA D: yes, by AAS
Tidy Service Company performed cleaning services during December 2019, but had not collected any cash from its customers as of December 31, 2019. What impact di